Кількість бідних росіян за рік зросла майже на три мільйони осіб

коментувати
Росіяни почали економити на їжі

Росіяни почали економити на їжі

За рік кількість росіян, які живуть за межею бідності, зросла на 2,8 млн осіб. Це зіставно з населенням двох Єкатеринбургів або трьох Воронежів, або Тверської та Володимирської областей разом узятих, пише газета Ведомости.

За даними Росстату, в першому півріччі на доходи нижче прожиткового мінімуму жило 21,7 млн росіян, або 15,1%. За той же період 2014 року за межею бідності перебувало 13,1% громадян.

За підсумками II кварталу кількість малозабезпечених зросла порівняно з II кварталом 2014 року на 15,5%: до 20,1 млн осіб (14% населення) проти 17,4 млн (12,1%). Сам поріг бідності - прожитковий мінімум - зріс за той же період на 22%: до 10 017 руб. проти 8192 руб.

Реальні доходи населення Росії до серпня 2015 року знижувалися вже дев'ятий місяць поспіль: на 9% в порівнянні з жовтнем 2014 року. Доходи падають через сплеск інфляції, скорочення індексації зарплат бюджетників, посилення регіональною владою умов отримання соціальних виплат або їх скасування.

"Збідніле населення економить навіть на їжі: за даними Левада-центру, 69% опитаних в останні 2-3 місяці прагнуть купувати більш дешеві продукти та предмети першої необхідності, називаючи інфляцію, зубожіння і безробіття головними проблемами", - пише видання.

На цьому тлі з 6 серпня в Росії приступили до знищення продовольчих товарів, заборонених до ввезення в країну в рамках контрсанкций.

Як відомо, Росія перебуває під економічними санкціями Заходу за анексію Криму і військове вторгнення в Донбас.

Раніше прем'єр РФ Дмитро Медведєв визнав, що ситуація в російській економіці залишається досить складною.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

НЕ ПРОПУСТІТЬ

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: