Газпром попросив Нафтогаз обгрунтувати нові умови транзиту

0 коментувати
 Газпром каже, що Україна повинна обґрунтувати економічну привабливість транзиту

Газпром каже, що Україна повинна обґрунтувати економічну привабливість транзиту

Російський Газпром і Нафтогаз України поки не приступали до переговорів про майбутнє транзиту російського газу через Україну - є лише консультації на цю тему. При цьому російський монополіст просить українську сторону внести ясність з приводу умов транзиту після 2019 року, коли закінчується термін дії контракту.

Про це в Берліні заявив заступник голови правління Газпрому Олександр Медведєв, передає Интерфакс.

"Поточний контракт за жодних умов, навіть у разі зміни Сонця і Місяця, продовжуватися не буде... Але це не означає, що транзиту не буде", - сказав він, додавши при цьому, що предметних переговорів з Нафтогазом "поки немає, є консультації ".

Медведєв нагадав, що Україна ще не виконала вимоги Європейського Енергоспівтовариства з розділення ГТС, в зв'язку з чим у Газпрому поки немає розуміння, на яких принципах буде організовано транзит, який буде тариф.

"Україна має обґрунтувати економічну привабливість транзиту через свою територію... Підсумком міг би стати не тільки обсяг, але й умови транзиту", - заявив заступник голови правління Газпрому.

При цьому він наголосив, що пропозиція України має враховувати "зрушення нашого центру газовидобутку": "Це стосується не тільки до ставок і обсягів тарифу - дуже багато економічних умов транзиту".

Раніше в Нафтогазі повідомили, що проводять переговори із Газпромом щодо нового транзитного контракту, зустріч проходять "в середньому раз на місяць". За словами головного комерційного директора компанії, українська сторона "чітко говорить Газпрому", що якщо не буде транзиту через Україну після 2020 року, то Нафтогаз вимагатиме збільшення транзитного тарифу вже сьогодні з тим, щоб економічне знецінення української ГТС в разі відсутності транзиту було відшкодовано вже зараз.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: