Фінансовий регулятор розповів про нову модель пенсійної реформи в Україні

4 коментувати
 Другий рівень пенсійної системи - обов'язковий накопичувальний - має запрацювати з 1 січня 2019 року

Другий рівень пенсійної системи - обов'язковий накопичувальний - має запрацювати з 1 січня 2019 року

Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) Тимур Хромаєв розповів про особливості нової моделі пенсійної реформи.

"Наша концепція передбачає централізацію виключно адміністративних функцій. Це не означає "одержавлення", це означає створення одного адміністратора з незалежною наглядовою радою та здійснення обліку учасників в одному місці", - сказав Хромаєв в коментарі ЕП.

За його словами, така модель дозволить максимально оптимізувати видатки на адміністрування і вирішити проблему "проїдання пенсійних накопичень".

Він також зазначив, що управляти пенсійними накопиченнями будуть компанії з управління активами (КУА), які будуть відповідати певним вимогам.

"Критерії стосуватимуться якості операційних процесів, ризик-менеджменту, кваліфікації персоналу (досвід і ділова репутація), прозорої структури власності, контролю за конфліктом інтересів, якості надання послуг, відсутності грубих або системних порушень законодавства за останні роки", - повідомив глава НКЦПФР.

При цьому Хромаєв уточнив, що за результатами відбору доступ до управління пенсійними активами отримає небагато компаній - близько п'яти-десяти.

"Це будуть компанії з репутацією, що працюють за високими стандартами", - додав він.

Крім того, учасникам другого рівня планується запропонувати три типи інвестиційних портфелів: консервативний, помірний, активний.

"У перші роки буде функціонувати тільки консервативний портфель - потім з'являться інші. Консервативний портфель складатиметься з більш стабільних інструментів з фіксованою дохідністю, банківських депозитів. Активний - з більш ризикованих інструментів, тих же акцій. На законодавчому рівні ми визначаємо рамки, сам продукт повинні сформувати КУА", - сказав Хромаєв.

За його словами, в деяких країнах існує практика переведення за п'ять років до виходу на пенсію накопичень з ризикованих активів з більшою прибутковістю в консервативні - на перший план виходить вже не дохідність, а відповідальність держави і керуючих компаній щодо збереження вкладів.

Нагадаємо, що другий рівень пенсійної системи - обов'язковий накопичувальний - має запрацювати з 1 січня 2019 року.

З початку 2018 дискусії навколо введення другого рівня зводилися до обговорення депутатського законопроекту №6677. У травні у нього може з'явитися конкурент - документ, розроблений НКЦПФР.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця листопаду дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити зараз
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: