Експерти МВФ рекомендують послабити банківську таємницю для податківців

коментувати
МВФ пропонує спростити законодавство про банківську таємницю для податківців

МВФ пропонує спростити законодавство про банківську таємницю для податківців

Законодавство про банківську таємницю потрібно переглянути і дозволити податківцям отримувати необхідну інформацію лише за відповідним рішенням НБУ.

Про це у вівторок, 9 лютого, пише Інтерфакс-Україна із посиланням на дані Міжнародного валютного фонду. 

Це може стати хорошим способом боротьби із тіньовим сектором, переконані експерти. Наразі ДФС має право отримати банківські виписки винятково за рішенням суду, а отримана таким чином інформація зводиться, як правило, до інформації про залишки коштів на рахунки. 

"У тій мірі, в якій Україна підтримує поточні міжнародні зусилля, спрямовані на розширення двостороннього і багатостороннього обміну інформацією з метою оподаткування, вона також повинна забезпечувати наявність доступу до такої інформації - в тому числі, інформації про банківські рахунки - в цілях її надання країнам-партнерам ", - вважають у МВФ.

Як повідомлялося, Верховна Рада в наприкінці 2015 року в пакеті з державним бюджетом і змінами до Податкового кодексу прийняла закон про оптимізацію соціальних видатків, в якому пом'якшила банківську таємницю для верифікації соціальних виплат.

Згідно внесеної до закону "Про банки і банківську діяльність" правки, банки повинні розкривати містить банківську таємницю інформацію Міністерству фінансів з метою проведення верифікації та перевірки достовірності даних, які фізособи подають для отримання соціальних виплат, пільг, субсидій, зарплат.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

НЕ ПРОПУСТІТЬ

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: