Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Депутати прийняли закон про житлово-комунальні послуги

9 листопада 2017, 11:21
1578
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

В Україні законодавчо закріпили поняття житлово-комунальних послуг

Фото: КМДА

Верховна Рада України прийняла в повторному другому читанні і в цілому закон Про житлово-комунальні послуги

За відповідний законопроект №1581-д проголосували 262 народних депутата, повідомляє прес-служба парламенту.

Закон прийнято з урахуванням пропозицій комітета з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та техніко-юридичними правками.

Відповідно до закону, «житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг ».

Зокрема, законопроектом встановлюється порядок укладення споживачами договорів на отримання всього комплексу житлово-комунальних послуг - на послугу управління, водопостачання, поводження з відходами, газ, електрику.

У законі передбачається, що споживачам в багатоквартирних будинках теплова енергія постачається відповідно до договору про надання комунальної послуги з постачання теплової енергії.

Так, встановлюється, що тарифи на теплову енергію, яка виробляється і постачається за допомогою систем автономного опалення, формуються і встановлюються окремо для кожного багатоквартирного будинку, обладнаного системою автономного опалення, з урахуванням собівартості виробництва та постачання теплової енергії в таких системах, а також рентабельності суб'єкта господарювання, що здійснює таку діяльність.

Крім цього, виводиться в окрему послугу поводження з відходами, вводиться перевірка якості житлово-комунальних послуг. Встановлюється, що власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок повинні укладати договори з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснювати оплату послуг з поводження з твердими побутовими відходами та забезпечувати роздільне збирання побутових відходів.

Раніше повідомлялося, що скаржитися на послуги столичного ЖКГ стане значно легше: в Києві запустили єдиний портал Спеціалізоване диспетчерської з питань житлово-комунального господарства. На оновлення сайті можна залишити скаргу, з'ясувати причини відключення послуг, оплатить комуналки.

Головне

Україна/Події

Вчора, 13:22

article_img
Знову в грі. Насіров розповів, коли приступить до роботи і яку отримав компенсацію за "прогул"

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися