Аудитор EY поставив під сумнів роботу свого конкурента PwC щодо Приватбанку

0 коментувати
Аудитор EY поставив під сумнів роботу свого конкурента PwC щодо Приватбанку
Фото:korrespondent.net
Аудитори не підтверджують достовірність даних, викладених у річному звіті Приватбанку за 2015 рік, акцептованого попереднім аудитором – PwC

Про це повідомила заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова під час робочої наради у Комітеті ВРУ з питань фінансової політики та банківської діяльності.

"Аудитор не зміг отримати прийнятні аудиторські докази в достатньому обсязі щодо періоду, у якому виникло знецінення кредитів та авансів клієнтам. Для об'єктивного аналізу подій, що відбулись протягом року, необхідно довіряти даним звіту за попередній період. Таким чином, аудитори не підтверджують достовірність даних, викладених у річному звіті Приватбанку за 2015 рік, акцептованого попереднім аудитором – PwC", – заявила Рожкова.

А отже, за її словами, знецінення кредитів могло відбутися як в 2016, так і в попередні роки.

Серед ключових висновків аудитора заступник голови НБУ виділила, що Приватбанк був фінансовою пірамідою. Тобто, у банку до націоналізації не було ресурсів для повернення вкладі.

А от проблематики інсайдерських кредитів Приватбанку в рамках підготовки висновку до звітності банку за 2016 рік експерти EY не вивчали. Таке завдання стоїть перед судовою експертизою (forensic audit), яка має завершитися до кінця вересня поточного року.

Серед ключових висновків аудитора заступниця голови НБУ виділила також той факт, що у Приватбанку 86% кредитів юрособам не забезпечені заставою.

Передплатіть журнал НВ за спеціальною ціною

До кінця листопада дешевше на 100 грн.
Передплатіть журнал на 12 місяців усього за 559 грн.

Передплатити зараз
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: