Американський економіст розповів, як перебудувати українську економіку для швидкого зростання

коментувати
Андерс Аслунд дає практичні поради для зміцнення української економіки

Андерс Аслунд дає практичні поради для зміцнення української економіки

Щоб досягти стабільного зростання економіки, Україні необхідно розвивати аграрні технології, IT-сектор і створювати всі умови для іноземних інвесторів.

Саме інвестиції з-за кордону стали драйвером зростання в центральній Європі, яка таким чином інтегрувалася в європейський ланцюжок поставок.

Таку думку в інтерв'ю журналу Новое Время висловив Андерс Аслунд.

"Зараз Україна разом з Молдовою, Косово і Боснією та Герцеговиною – найбідніші країни Європи. Вам потрібно серйозно підтягнутися. Ваша економіка – всього лише 1/8 або 1/7 польської економіки. Україні потрібен зростання у 6-7% в довгостроковій перспективі", - підкреслив економіст.

За його словами, є кілька можливих моделей стимулювання української економіки. Наприклад, Україна могла б втрутитися у виробничий ланцюжок Німеччини. Завод Єврокар на Закарпатті у великих обсягах збирає автомобілі лінійки Volkswagen. З урахуванням зони вільної торгівлі це дуже хороший шанс для України, вважає Аслунд.

Шукати фінансування, за його словами, потрібно не тільки у інвестиціях, але і всередині країни.

"Компанії в першу чергу повинні бути прибутковими і інвестувати прибуток у модернізацію. Крім того, можна отримати дешеві гроші від іноземних інвесторів, у яких, на відміну від українських компаній, є доступ до міжнародного ринку кредитів. А після цього і кредитний рейтинг України покращиться, що дозволить внутрішнім інвесторам теж брати гроші в борг на ринку", - запевняє він.

У розмові з НВ Аслунд не тільки дає поради, що робити варто, але і чого не варто. До речі, він категорично проти фінансування компаній державними кредитами. З цього, впевнений він, може вийти тільки корупція.

Крім Європи, радить дивитися в бік Китаю і Середнього Сходу, де є потрібні ринки для українського сільського господарства.

Повне інтерв'ю з Андерсом Аслундом читайте в новому номері журналу Новое Время — №35 від 23 вересня

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

НЕ ПРОПУСТІТЬ

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: