Аграрний фонд буде регулювати ціни не тільки на зерно

Нішеві культури також будуть у запасах Аграрного фонду
pixabay / luis-e

Нішеві культури також будуть у запасах Аграрного фонду

Аграрний фонд (публічне акціонерне товариство), крім закупівель зерна, буде поповнювати запаси і нішевими культурами

Про це НВ Бізнес розповів голова правління компанії Андрій Радченко.

"Якщо ліквідність ринку продовольчого зерна велика, тобто його просто купити, то ліквідність нішевих культур – гречки, вівса і жита – дуже маленька", – сказав він. При цьому Раченко зазначив, що закупівлі потрібно планувати заздалегідь, ще на стадії сівообігу.

Такі закупівлі потрібні, упевнений директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко. Будь-яка держава повинна мати стратегічні запаси продовольства і інших товарів.

За його словами, нішеві культури потрібні, оскільки вони фактично забезпечують правильне харчування. Наприклад, гречка є однією з найбільш необхідних в раціоні. "А коли ми бачимо, що ціни на неї можуть бити світові рекорди, це забезпечить не тільки продовольчу безпеку, але і стабілізацію цін", – пояснює він.

Іноді, продовжує Дорошенко, достатньо навіть обсягу в 5-10%, щоб серйозно вплинути на ринок.

Аграрний фонд в Україні виконує функцію державного інтервенційного агента, говорить виконавчий директор Українського клубу аграрного бізнесу Олександр Жемойда. Така практика досить поширена. Наприклад, такі закупівлі існують в ЄС. А ось форвардні закупівлі застосовуються в США. В Україні це допомагає сільгоспвиробникам отримати частину фінансування за попередньою оплатою.

Аналітик зернових ринків компанії Проагро Ярослав Левицький також відзначає необхідність закупівлі нішевих культур. "Головне – щоб на це були гроші", – говорить він. Левицький каже, що збір жита щороку зменшується, так як її невигідно вирощувати. І вже в цьому році були імпортовані досить великі обсяги білоруського жита.

З іншого боку, додає керівник аналітичного відділу ІК Concorde Capital Олександр Паращій, важливо уникнути корупційної складової. Поки незрозуміло за яким принципом вибирають партнерів, у яких Аграрний фонд буде купувати або продавати продукцію.

А ось чи дійсно Аграрний фонд зможе вплинути на ринкові процеси буде залежати від того, як вони будуть діяти. Якщо вони будуть працювати як трейдери і купувати продукцію за мінімальною ціною, а продавати за максимальною, це нічого не змінить, каже Левицький. А у разі виходу на ринок з інтервенціями в період дефіциту або для того, щоб збити спекулятивні ціни, ефект буде позитивний.

Ми у 2020 році. Як зміниться Україна?

Цього четверга, 15 листопада, відбудеться фінальна лекція НВ з циклу "Україна 2020. Що чекає країну"

Що можемо зробити ми, щоб Україна нарешті стала успішною країною?

Прийти на лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: