20 банків можуть отримати статус проблемного

0 коментувати
Згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських об'єднань, на сьогоднішній день 20 банків мають капітал нижче 200 млн грн
Фото: zib.com.ua

Згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських об'єднань, на сьогоднішній день 20 банків мають капітал нижче 200 млн грн

Фінустанови не впоралися із завданням щодо докапіталізації

Згідно із законодавством, акціонери маленьких банків повинні були до 11 липня поповнити банк до 200 млн грн.

Такі вимоги були виставлені перед банками ще в квітні 2016 року. Таким чином, у менеджменту і власників банків було більше року, щоб знайти гроші. Тепер НБУ може визнати їхні банки проблемними.

Згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських об'єднань, на сьогоднішній день 20 банків мають капітал нижче 200 млн грн, підрахували в FinClub.

З 20 банків дві установи усвідомили, що не зможуть докапіталізуватися. Але якщо в минулому році такі банки могли лише оголосити самоліквідацію, то з квітня вони можуть повернути НБУ банківську ліцензію та продовжити працювати на ринку як юрособа, фінансова або факторингова компанія, або стати учасником фондового ринку.

Так, гроші в графі "незареєстрований статутний капітал" Вернум і Альтбанк мали ще за підсумками I кварталу і з того часу він не змінився. Акціонери банку Січ затвердили новий статут з капіталом 200 млн грн на позачергових зборах 26 червня. Акціонери Айбокс Банку - 30 травня, а акціонери Кредит Оптима Банку - 25 травня. Але документи поки перебувають на розгляді в НБУ.

Серед тих, хто "спізнюється", є навіть банки з іноземними власниками: Агропросперіс Банк, Комерційний індустріальний банк, Скай Банк.

Agro Holdings Ukraine Ltd. вніс 50 млн грн на рахунок АП Банку на початку травня, а 18-го числа банк подав в НБУ документи для узгодження нового статуту.

У березні Регіон-банк повідомив про додаткову емісію на 80 млн грн, відтоді його новий власник Аріф Бабаєв перейменував установу в Скай Банк і переніс його до Києва. У прес-службі банку уточнили НВ Бізнес, що ця сума у повному обсязі вже перерахована на рахунок банку, і його капітал наразі становить понад 200 млн грн, що відповідає вимогам регулятора.

Чекають відповідей від регулятора і в Укрбудінвестбанку.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця грудня дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити журнал
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: